Dell Inspiron 3543 Uyumluluk?

gevrekboyoz

APPRENTICE
15 May 2017
5
0
0
29
Çanakkale
Merhabalar, macOS kurulum rehberinde öncelikle donanımımla ilgili buradan bilgi almam gerektiği ibaresine istinaden bu konuyu açmış bulunmaktayım. Öncelikle Dizüstü kullanıcısıyım. İstenen bilgileri aşağıya yazdım. Bunlar haricinde gereken başka bir bilgi olursa ivedilikle ekleyeceğim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sistem: Dell Inspiron 3543 | bootloader (Clover) <-- Bootloader ile ilgili istenen bilgiyi tam anlayamadım
CPU: Intel Core I5 5200U (Broadwell-U) | Socket 1168 BGA
Grafik: Intel HD Graphics 5500 + Nvidia GeForce 820M | 1366x768 Monitör

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Cihazına Sierra kurulumu yapabilirsin. Nvidia GeForce 820M kullanamazsın ancak HD Graphics 5500 kullanabilirsin. Bunun haricinde laptop'larda Wi-Fi donanımı çoğunlukla çalışmamakta. Özellikle Intel ise. Onunu haricinde Ses, ve ethernet ile sorun çıkacağını zannetmiyorum.
Aşağıdaki rehberden Sierra için gerekli kurulum imajı ve rehberine ulaşabilirsin.
macOS Sierra 10.12.4 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Ayrıca;
[Video Rehber] Dual Boot UEFI Windows 10 ve macOS Sierra

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

gevrekboyoz

APPRENTICE
15 May 2017
5
0
0
29
Çanakkale
Cihazına Sierra kurulumu yapabilirsin. Nvidia GeForce 820M kullanamazsın ancak HD Graphics 5500 kullanabilirsin. Bunun haricinde laptop'larda Wi-Fi donanımı çoğunlukla çalışmamakta. Özellikle Intel ise. Onunu haricinde Ses, ve ethernet ile sorun çıkacağını zannetmiyorum.
Aşağıdaki rehberden Sierra için gerekli kurulum imajı ve rehberine ulaşabilirsin.
macOS Sierra 10.12.4 Güncel Kurulum İmajı | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Ayrıca;
[Video Rehber] Dual Boot UEFI Windows 10 ve macOS Sierra
montezuma bey, forumdaki uyumlu wifi kartlar konusunda ki kartlardan birini alıp dizüstüme taksam sorunsuz çalışır mı? kendim takmam mümkün mü? Ayrıca amazon linkleri vermişsiniz, Amazondan alsam türkiye'ye gelir mi/siz sipariş verdiniz mi? Fazlaca sorularım için kusura bakmayınız lütfen. macOS kurmayı kafaya koydum ve bunu olabildiğince sorunsuz bir tecrübeye dönüştürmek istiyorum. Sizin başınızı daha çok şişireceğim :D şimdiden özür diliyorum

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
montezuma bey, forumdaki uyumlu wifi kartlar konusunda ki kartlardan birini alıp dizüstüme taksam sorunsuz çalışır mı?
Eğer donanımın ile uyumlu ise çalışır elbette.
Apple Airport Wifi+Bluetooth Combo Kartları Laptoplarda Kullanma | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Ayrıca amazon linkleri vermişsiniz, Amazondan alsam türkiye'ye gelir mi/siz sipariş verdiniz mi?
Amazon Türkiye'ye gönderisi yok sanırım. Ancak Alibaba'dan bulabilirsin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

gevrekboyoz

APPRENTICE
15 May 2017
5
0
0
29
Çanakkale
Eğer donanımın ile uyumlu ise çalışır elbette.
Apple Airport Wifi+Bluetooth Combo Kartları Laptoplarda Kullanma | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Amazon Türkiye'ye gönderisi yok sanırım. Ancak Alibaba'dan bulabilirsin.
Tekrar merhaba montezuma, bugun macos sierrayi kurdum ama bazi sorunlarin ustesinden gelemedim. Ekran kartimi tanitamadim sanirim. Masaustundeyken goruntu kircillaniyor, cok kotu. Hd5500 icin olan config dosyasini da yukleme rehberindeki gibi yuklemistim oysa ki. Bir de wifi kartim calismiyor ki bu zaten bekledigim bir seydi. Ancak etherneti de calistiramadim. Yardimci olursan cok sevinirim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
HD5500 için aşağıdaki iki kexti kurup dener misin?
Archive.zip
Ethernet için modeli bilmem lazım. ;)

Ekli dosyalar

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

gevrekboyoz

APPRENTICE
15 May 2017
5
0
0
29
Çanakkale
HD5500 için aşağıdaki iki kexti kurup dener misin?
Archive.zip
Ethernet için modeli bilmem lazım. ;)
Hocam ekran kartı için verdiğiniz kextleri kurdum. Biraz düzelir gibi oldu ama bir pencere açıp hareket ettirdiğimde hala takılmalar oluyor. Ethernet de Realtek PCIe FE Family Controller olarak görünüyor (Başka bir program aracılığıyla da Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter PCI bilgisini aldım). Onu da çalıştıramadım malesef.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli