Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Donanımları

producer

APPRENTICE
4 Eki 2017
46
11
0
Benim bilgisayarımda aynı.
Sen Azurewave AW-CE 123H Wifi + BT kartı sisteme takarken konunun;
"Kullanıcının sağlaması gerekenlerden;
  1. Desteklenen Wi-Fi kart kaynakları
  2. Antenler
  3. Mini PCI --> PCI / PCIe Adaptörler -Önerilmez
    1. Adaptör, BT'yi çalıştırmak için anakart USB konektörünü içermelidir. "
*** 3-1 inci maddesi için "Adaptör, BT'yi çalıştırmak için anakart USB konektörünü içermelidir." ne yapmıştın. Ben herhangi bir USB konektörü takmadım.

Şu haliyle sistemde bluetooth yüklenmiş olarak gözüküyor ancak hiçbir cihaza bağlanmıyor. Ses sistemi ve kulaklık dahil.

Wifi de sorun yok problemsiz bir şekilde bağlanıyorum.
Kart üzerinde 2 adet anten girişi var.Bunlardan biri BT biri de Wireless için.
Wireless için olanı bağladım.BT için ise manuel anten yaptım.
Konnektörün ucuna bakır bi levha bağlayıp kasada uygun bir yere sabitledim.
Zaman zaman bağlanmayabiliyor ama genel olarak kullanabiliyorum.

• Like
Tepkiler: Ediko
4 Ocak 2017
605
104
251
İstanbul
Merhaba aşağıdaki ürünü sayfasından Driver indirerek kullanabiliyorum fakat handsoff, airdrop gibi özellikler çalışmıyor, zaten wifide kendi yazılımı üzerinden çalışıyor bunu mac ile uyumlu hale getirebilir miyiz ? Kullandığım sürüm High Sierra 10.13.5 (17F77)

Archer T4UH | 1300Mbps Yüksek Kazançlı Kablosuz Dual Band USB Adaptör | TP-Link Türkiye
Handsof ve airdrop bluetooth özelliği gerektirmektedir. Bunun için mac uyumlu pci girişli combo wifi adapter edinmelisiniz.

Bu konudaki alfa chipseti aynı olan şu driverı kullanabilirsiniz.

durgutmurat

APPRENTICE
21 Eyl 2018
18
0
0
42
merhaba bu wifi harici kart uyar mı movaje yada high sierraya

ASUS USB-N14 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR
yada
USB- AC53 NANO

tp link ve Asus arasında kararsız kaldım tp link olarak alternatif destekleyen hangi urunu tavsiye ederasiniz
lutfen yardımlarınızı talep ediyorum saygılar...

Son düzenleme:
4 Ocak 2017
605
104
251
İstanbul
merhaba bu wifi harici kart uyar mı movaje yada high sierraya

ASUS USB-N14 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR
yada
USB- AC53 NANO

tp link ve Asus arasında kararsız kaldım tp link olarak alternatif destekleyen hangi urunu tavsiye ederasiniz
lutfen yardımlarınızı talep ediyorum saygılar...
Chipsetlerini öğrenerek kendinizde uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz?

durgutmurat

APPRENTICE
21 Eyl 2018
18
0
0
42
nasıl öğrenebilirim acaba?

Asus sitesinde

Üretici:ASUS
Donanım:ASUS USB-N14
İsim:Driver version v1.0.0(For MAC OSX)
Sürüm:1.0.0
Çıkış tarihi:07 Feb 2014
Sistem:Mac OS X
Açıklama:Driver version v1.0.0(For MAC OSX) for ASUS USB-N14
Type: Wireless
Supported MAC OS: 10.7/10.8/10.9

bunlar yazmakta

krutzopecer

APPRENTICE
17 May 2017
10
0
0
21

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,607
4,206
4,351
Desteğini bulamazsın. ALiexpress'te Hackintosh diye arama yaparsan bir çok uyumlu PCIe Wİ-Fi kartı bulabilirsin.

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
541
280
251
47
Ankara
Mojave Önereceğiniz Half Mini-PCIe Kart varmı?
Azurewave AW-CE123H Broadcom BCM4352 802.11ac / 802.11ac/n/b/g + Bluetooth 4.0 / Half-Size PCI-Express MiniCard (Broadcom BCM4352 & BCM20702)
Tahmini Teslimat Zamanı

2016 dan beri kullanıyorum handoff, AirDrop, universal copy vb tüm özellikleri kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Like
Tepkiler: ozukoc

Macos

APPRENTICE
23 Kas 2017
86
2
21
27
Hackintosh kurulumunda en sık karşılaşılan problem Wi-Fi uyumluluğu. Eğer cihazımızda mevcut olan Wi-Fi kartı uyumsuz ve değiştirmek istiyorsak Hackintosh uyumlu Wi-Fi donanımları bilmek önemli. Aşağıdaki listede Masaüstü ve Laptoplar için uyumlu PCIe, Mini PCIe, Half Mini PCIe ve USB-Wi-Fi donanımlarını bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan Wi-Fi yonga setlerini kontrol ederek uyumlu bir Wi-Fi USB adaptör yada PCIe kartı kullanabilirsiniz.
Hackintosh Uyumlu Uyumsuz Wi-Fi Kartların Listesi

MASA ÜSTÜ SİSTEMLER:

ABWB WIFI+Bluetooth Wireless (Önerilir)
Ekli dosyayı görüntüle 291
ABWB WIFI+Bluetooth Wireless PCI-E Card For Apple Hackintosh MAC OS X Computer | eBay
Bu kart 100% Hackintosh uyumlu olup, ayrıca Bluetooth desteğide sunmakta. Bu kart ile sürücü kurmanıza gerek yoktur. Ayrıca bu kart ile Handsoff ve Airdrop sorunsuz çalışmakta. Kart güncel 802.11AC ve Bluetooth 4.0 sürümleri desteklemektedir.

TP-LINK -WDN4800 (Önerilir)
Ekli dosyayı görüntüle 280
Amazon.com: TP-Link Wireless Dual Band PCI Express Adapter (TL-WDN4800): Computers & Accessories
Bu kart native olarak desteklenir. Ayrıca bir kext kurmanıza gerek yoktur.2.4 GHz ve 5.0 GHz çift bant özelliği ile saniyede 450 mega bit hızına sahiptir. Bu kartın 10.11 sonrası AirDrop desteği yoktur.

TP-LINK Archer T8E AC1750
Ekli dosyayı görüntüle 281
Amazon.com: TP-Link AC1750 Wireless Dual Band PCI-Express Adapter (Archer T8E): Computers & Accessories
Yeni nesil kablosuz kartlar, yüksek hızlı veri iletimi için 3T3R MIMO Teknolojisi adlı yeni bir teknolojiye sahiptir; Bu teknoloji, önceki teknolojiye (Kablosuz N) göre 3 kat daha hızlıdır ve size, 5GHz bandında 1300Mb hız ve 2.5 band üzerinden 450Mbps hız performansı sunar.

Amazon.com: ASUS Dual-Band Wireless-AC1900 PCI-E Adapter (PCE-AC68): Computers & Accessories
Asus PCE-AC68 5. nesil kablosuz kablosuz kartı, 2.4 GHz 5 GHz çift bant ile 1.30 Gbps'ye kadar hız performansı sunar.AYrıca mükemmel sinyal gücü için esnek genişletilmiş anteni vardır.

LAPTOP Mini-PCIe:

Atheros AR5BXB112 AR9380
Ekli dosyayı görüntüle 283

Amazon.com: APPLE AirPort Extreme Atheros AR5BXB112 AR9380 PCI-E MIMO Wireless WIFI Card 802.11a/b/g/n 450M Dual-band 2.4/5 GHz: Computers & Accessories
Hackintosh için yerleşik desteği vardır. Bu kartı tanıtmak için herhangi bir kext kurmanıza gerek yoktur.

Amazon.com: Atheros Ar5b91 9281 Abgn Pci-e 802.11b/g/n Wireless Wifi Card 2.4 Ghz 300m: Computers & Accessories
Hackintosh için yerleşik desteği vardır. Bu kartı tanıtmak için herhangi bir kext kurmanıza gerek yoktur.

LAPTOP Half Mini-PCIe:

Broadcom DW1510
Ekli dosyayı görüntüle 286
Amazon.com: Broadcom Wireless 802 11/a/g/n Internet WLAN Adapter Card for Laptops & Netbooks: Computers & Accessories

Amazon.com: Atheros AR5B95 AR9285 802.11B/G/N Half Mini PCI-E Card: Computers & Accessories
Bu kartı Hackintosh üzerinde çalıştırmak için şu kext gerekiyor;
Atheros 9285 için kext

Ayrıca:
Atheros AR5B95 AR5B95H AR5B95-H Atheros 9285 - Network - osx86.net

USB Wi-Fi Adaptörler:

ASUS USB-N10 NANO (Önerilir)
Ekli dosyayı görüntüle 290

USB-N10 NANO | Networking | ASUS Global
Bu USB Adaptör Hackintosh ile uyumlu ancak Asus destek sayfasından sürücüsünü kurmanız gerekiyor.
USB-N10 NANO | Networking | ASUS Global

Amazon.com: D-Link Wireless N-300 Mbps USB Wi-Fi Network Adapter (DWA-131): Electronics
Bu USB Adaptör Hackintosh ile uyumlu ancak Realtek sitesinde sürücüsünü kurmanız gerekiyor.
Realtek

Merhaba. Acer aspire v3-571g laptopa Atheros AR5BWB222 wifi kart yerine Broadcom BCM94322HM8L wifi kart taksam çalışır mı ?

turksebo

APPRENTICE
24 Şub 2019
6
0
0
57
windows 10 home 64 bit
memory 4GB
processor intel(R) Core(TM)2Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz
video cards NVIDIA GeForce INC.-P5KPL-VM GeForce 8600 GT yardım edebilrmisiniz

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
541
280
251
47
Ankara
Merhaba. Acer aspire v3-571g laptopa Atheros AR5BWB222 wifi kart yerine Broadcom BCM94322HM8L wifi kart taksam çalışır mı ?
Anakart soketiniz uyumlu ise (m.2 NGFF yada Half mini PCi Express) çalışır. Eskisinin soket yapısını önce tespit etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu kartı yeni alacaksanız bluetootlu versiyonlarından almanızı tavsiye ederim. Azurewave AW-CE123H Broadcom BCM4352 802.11ac / 802.11ac/n/b/g + Bluetooth 4.0 / Half-Size PCI-Express MiniCard (Broadcom BCM4352 & BCM20702) bu kartı kullanıyorum tavsiye ederim.
Tahmini Teslimat Zamanı

windows 10 home 64 bit
memory 4GB
processor intel(R) Core(TM)2Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz
video cards NVIDIA GeForce INC.-P5KPL-VM GeForce 8600 GT yardım edebilrmisiniz
Problemini tam olarak belirle ondan sonra probleme uygun yerde ve uygun bir başlıkla sistem bilgilerini de içeren bir konu açtığın takdirde yardım edilecektir.
Forum kurallarını inceleyiniz.

linuxcu

APPRENTICE
4 Eki 2017
88
4
21
30
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum : Siri deki bazı uygulamaları haritaları kullananamaktan dolayı bi wifi kart bakayım dedim önerdiğiniz tüm kartlar hep yurt dışı menşei aliexpresten bi kaç kez alışverişim oldu 30 gün beklemek mesele :D Yok mu şöyle ülkemizde satılan bir model @montezuma hocam

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler