ÇÖZÜLDÜ Lenovo 300-ISK 80Q7 Ses / Grafik Tanıtmak

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Merhabalar arkadaşlar notebook'a hackintosh kurmak istiyorum iki gündür uğraşıyorum fakat yapamadım ilk kurulumlarda ethernet ve ses geliyordu fakat şimdi gelmiyor ve kafam durmuş noktada sizlerden biraz yardım istiyorum. 14 kere tekrar kurmuşumdur sistemi büyük bir ihtimal MultiBeast ile bir kaç sorun yaşadım onu hallettim fakat listeden driverları seçtiğimde bu sefer de sistem açılmayan bir hale geliyordu devamlı restart atmaya başladı. Ayrıca bir kaç kişiye sordum ati ekran kartımı çalıştırabilirmiyim diye çalıştıramazsın dediler sizin fikirleriniz denir acaba. Aşşağıda pc özelliklerini paylaştım

Ses Bağdaştırıcı Conexant CX20751/2 @ Intel Sunrise Point-LP PCH - High Definition Audio Controller
Ses Bağdaştırıcı Intel Skylake HDMI @ Intel Sunrise Point-LP PCH - High Definition Audio Controller
Ağ Bağdaştırıcısı Bluetooth Device (Personal Area Network)
Ağ Bağdaştırıcısı Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165
Ağ Bağdaştırıcısı Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter
Ağ Bağdaştırıcısı Realtek PCIe GBE Family Controller
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel(R) HD Graphics 520 (1 GB)

Güncelleme Ethernet kartını halletim şuan gerekli olan Ekran kartı ve Ses. Sanırım Wifi ve ati ekran kartımı kullanamayacağım

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Grafik için USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar / Config dosyaları klasörü içinde "config_HD520_530_540.plist" dosyasının ismini config.plist olarak değiştirip dene.
Ses için VoodooHDA kurulumu yapabilirsin.
VoodooHDA 2.8.9 Ses Kurulum Paketi

Güncelleme Ethernet kartını halletim şuan gerekli olan Ekran kartı ve Ses. Sanırım Wifi ve ati ekran kartımı kullanamayacağım
Wi-Fi desteklenmiyor. Harici grafikte çalışmayacaktır.

Son düzenleme:
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: DavidGilmour

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Dün ethernet çalışıyordu MultiBeast ile kurulum yapmıştım fakat kernel panic verdi pc ye usb takarken donuyordu tekrar macos kurdum windows ortamında paragon ile böldüğüm HDD yi mac dosya biçimine çevirdim. Şuan da temiz kurulum diyebileceğim bir kurulum var elimde fakat şimdi ki sorun multibeast'ın İnstallation Failed vermesi. Acaba bilgisayar'da ki boot'u tamamen silip tekrar mı bir mac kurulumu yapmalıyım ayrıca yukarıda verdiğiniz plist dosyasını video'da ki gibi ilk başta kuruluma dahil etmelimiyim yada bu kuruluma devam edip plist dosyasını nereye kopyalamalıyım.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Uygun plist dosyasını kurulumda kullanabilirsin. Ek olarak Kurulum sonrası Multibeast ile bootloader kurulumu yapma. Multibeast ile sadece sürücü kurulumunu yap. Bootloader kurulumunu Clover bootloader ile yap. USB iççinde ve Sierra kurulum imajı rehberinde gerekli Clover Bootloder kurulum ayarlarını paylaştım.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Tekrar bir kurulum yapayım o halde gelişmeleri burdan yazacağım teşekkürler. Bu arada x bir forumdan indirmiştim bende ki imajı reklam vermemek adına ismini yazamıyorum sizin de yardımcı olduğunuz bir forum. Orada ki plist dosyasını kullanacağım yada sizin verebileceğiniz ayriyetten bir plist varmı

Güncelleme

"config_HD520_530_540.plist adını plist ile değiştirdiğimde kuruluma başladığımda mac logusu çıkıp loading ekranı çıkıyor karşıma bir süre dolduktan sonra da ekrana kod satırları çıkıyor ve tekrar restart atıp başlatıyor pc yi

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
plist ile değiştirdiğimde
Emin olmak için soruyorum; config.plist olark değiştirdin değil mi? Aşağıdaki config ile dene. Ek olarak Config içine senin ses kartın için Layout-ID olarak 3 değerini girdim. Kurulumdan sonra sesi kontrol edersin. Eğer 3 ile olmaz ise Device / AUDIO içinde 3 değerini silip 28 girip tekrar dene.

Ekli dosyalar

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Bu arada belirtmemişsin; Kurulum için 10.12.5 güncel imajımımızı kullanıyorsun değil mi?

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Techno da ki macOs Sierra imajını kullanıyorum version bilgisini bulamadım osxinfo'da ki imajı mı indirmeliyim acaba ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Bizim imajı kullanmanı öneririm.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
İndirmeye başladım bu arada kurulum oldu fakat ekran kartı yine 4mb gözüküyor ve ses yok sizin imajı kullanarak deneyeceğim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Bizim imaj İle denerken de, paylaştığım Config dosyasını kullan.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Tamamdır 30 dakikaya inecek

Güncelleme

Kuruluma şimdi başlayabildim internet kesildiği için tekrar indirmek zorunda kaldım imajı şuan kurulum ekranındayım 15 dakika sonra kurulum tamamlanacak

Güncelleme
Şuan kurdum ve hiç bir sıkıntısı yok Ses ekran kartı ethernet çalışıyor :) Bir sorum daha olacaktı :) Ben harici monitörümde kullanıcam ve renkler biraz solgun monitörüme göre renk seçeneklerini denedim ama tatmin edici bir renk alamadım ya çok soluk aldım yada çok patlak Monitörüm DELL S2340L 23inch monitörüme uygun renk'i nasıl bulabilirim ? Ayrıca Şimdi Update yapsam sıkıntı olurmu Kext'ler silinir mi acaba ve ben bu bilgisayar da logic pro x kullanmak istiyorum mümkünmüdür. Ve son olarak Bana önerebileceğiniz USB Wifi'mevcutmu

• Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Ben harici monitörümde kullanıcam ve renkler biraz solgun monitörüme göre renk seçeneklerini denedim ama tatmin edici bir renk alamadım ya çok soluk aldım yada çok patlak Monitörüm DELL S2340L 23inch monitörüme uygun renk'i nasıl bulabilirim ?
Şu konuya bir göz at
MacOS Ekran Profilleri | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Ayrıca Şimdi Update yapsam sıkıntı olurmu Kext'ler silinir mi acaba
Silinmez. Eğer AppleALC ile ses tanıttıysan bu da çalışacaktır. VoodooHDA kurduysan tekrar kurman gerekebilir.
logic pro x kullanmak istiyorum mümkünmüdür.
Mümkün.
Ve son olarak Bana önerebileceğiniz USB Wifi'mevcutmu
Hackintosh Uyumlu USB Bluetooth Adaptörler | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Sizin verdiğiniz config dosyasını attım ve kurulum yaptığımda ses çıktı ayrıca multibeast'den sadece Ethernet driver'ı kurdum.

Logic pro X'in orjinal halini indirsem sanırım olmayacaktır paralı bir uygulama olduğu için başka bir türlü çözümü varmıdır.
Ben müzisyenim ve kayıtlar yapıyorum bu yüzden Logic Pro X ile çalışmayı planlıyorum bir de şöyle bir sorum var bir ses kartım var kayıt yapabilmem için bu ses kartımın sitesinden mac driver'larını indirdiğimde tanıtabilirmiyim acaba ?

• Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Sizin verdiğiniz config dosyasını attım ve kurulum yaptığımda ses çıktı ayrıca multibeast'den sadece Ethernet driver'ı kurdum.
Görüldüğü üzere imajımız 100% kur çalıştır imajı. :)
Logic pro X'in orjinal halini indirsem sanırım olmayacaktır paralı bir uygulama olduğu için başka bir türlü çözümü varmıdır.
Platformumuz da herhangi bir şekilde yasal olmayan içerik hakkında paylaşım yasak olduğu için soruna yanıt veremeyeceğim.
bir ses kartım var kayıt yapabilmem için bu ses kartımın sitesinden mac driver'larını indirdiğimde tanıtabilirmiyim acaba ?
Uyumlu sürücüleri varsa çalıştırabilirsin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için 2 gündür uğraştığım şeyi sizin imajınız ile hallettim emeğinize sağlık hackintosh'u çözdükçe ben de yeni gelen arkadaşlara umarım yardım edebilirim :) Şuan sadece boot kaldı boot'u yaptığımda tamamen bitmiş olacak ayrıca hala aklımda güncelleme var yapsam bir sıkıntı olurmu diye düşünüp duruyorum :) Birazdan görseller atacağım :)

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Güle güle kullan. Başarılı Kurulumlar altında kurulumunu paylaşmanı rica edeceğim. Bu sayede aynı cihaza sahip üyelere yol göstermiş oluruz. Şu anda en güncel sürümü kullanıyorsun (10.12.5). Dolayısıyla güncelleme yok. ;) Ancak olursa da güncelleme yapabilirsin. Sıkıntı olmaz.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DavidGilmour

APPRENTICE
1 Haz 2017
50
7
21
32
İstanbul
Güle güle kullan. Başarılı Kurulumlar altında kurulumunu paylaşmanı rica edeceğim. Bu sayede aynı cihaza sahip üyelere yol göstermiş oluruz. Şu anda en güncel sürümü kullanıyorsun (10.12.5). Dolayısıyla güncelleme yok. ;) Ancak olursa da güncelleme yapabilirsin. Sıkıntı olmaz.

Teşekkür ederim desteğiniz için birazdan arkadaşlarla paylaşacağım kurulum deneyimini. Ayrıca pil göstergesi için ne yapmam gerekli acaba çok da önemli değil fakat yine de öğrenmek istiyorum

@montezuma Bir şey soracağım elime tp link TL-WN821N Wifi Adapter var acaba hackintosh'a uygun mu

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli