osxinfo.net hakkındaki öneri ve görüşlerinizi paylaşın

fatalpunch

APPRENTICE
31 Mar 2020
1
0
1
Wuhan, Hubei Ehaleti
Herşey iyi hoş ama @margarin hesabımla yanlış yere başlık açtım diye 2 ay ban yedim. Hala anlamış değilim. Ban yememe değil de sürenin iki ay olmasına şaşırıyorum. Yedek hesap açtım diye inşallah bir yıl daha ban yemem. Sorunumu açıklamak için mecburi yedek hesap açtım. @montezuma

cos00kun

APPRENTICE
24 Mar 2020
38
10
21
Selamlar..
Uzun yıllardan sonra Hackintosh ve Mac dünyasını merak ettim ve son 1 veya 2 haftadır bu konu ilgimi çekmeye başladı. Aranıza yeni katılmış biri olarak öncelikle doyurucu içerik nedeniyle tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hiç eline Mac bilgisayar almamış ve Hackintosh bilgisi olmadan, buradaki bilgilerle Catalina sürümünü bilgisayarıma kurmayı başardım. Şimdi sıra çalışmayan wi-fi ve Ses problemlerini çözmeye geldi.
Bu kadar uzun bir girişten sonra yeni bir eleman olarak gelelim naçizane görüşlerime; Tüm bu yazdığım yorumların bir aceminin yazdığı yorumlar olacağını affınıza sığınarak tekrar hatırlatmak isterim ;)

* Konular çok açıklayıcı ve aydınlatıcı ancak ilk defa kurulum yapacak acemi bir kullanıcıya göre çok dağınık halde duruyor. Örneğin anlatılar arasında sürekli oradan oraya link şeklinde yönlendirmeler sanki bu konuların içinde bazen kaybolmaya gidebiliyor. "Peki kardeşim ne yapalım bunca bilgi var burda" diyor olabilirsiniz inanın ben de tam olarak bilmiyorum ama hani belki aşağıda yazdığım konularda başlangıç düzeyi bir eğitim bize yardımcı olabilir.

* Bence Mac OS dosya sistemi ve dosya yapısıyla ilgili başlangıç seviyesinde bir yazı veya video hani Windows kullanıp hayatında hiç Mac kullanmamış birileri için çok iyi olacak kanaatindeyim. Böylece Mount etmek, Clover bootloader nerden ve neden çalışır, masaüstün de her gördüğünüz klasör aslında klasör olmayabilir ve bu bir "Disk" olabilir, Kext, Dosya uzantıları, Hangi dosya uzantıları otomatik olarak hangi program tarafından çalıştırılır v.s. gibi konularda Windowstaki karşılıklarıyla bu anlatım veya eğitim çok aydınlatıcı olmaya yardımcı olacaktır.

Umarım tüm yazdıklarımın sadece iyi bir dilek olduğunu anlatabilmişimdir.👃
kalın sağlıcakla.. Saygılar.. Sevgiler...

Laptop Modeli
Laptop
Anakart Modeli
Lenovo B50-70 Intel Lynx Point-Lp
İşlemci Modeli
Intel Core i5-4210U
Grafik Kartı
1- Intel HD Graphics 4400 (Haswell-U GT2 Integrated Graphics ) 2-AMD Radeon R5 M230 (Sun LE)
Ses Kartı Modeli
Intel Lynx Point-LP - High Definition Audio Controller, RealTek Codec
Ağ Aygıtları
Del DW1830 Broadcom BCM15700A02 802.11ac Wireless Network (Eskisi!!= RealTek RTL8168/8111 PCI-E Ethernet )
Disk ve RAM
250 GB Samsung SSD , 8 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM

ainal

PADAVAN
27 Eki 2017
116
19
121
Amd işlemciler için farklı bir ana başlık açılabilir

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
Desktop
Anakart Modeli
Asus B365-MK
İşlemci Modeli
İ5 9400F
Grafik Kartı
Amd RX 590
Ağ Aygıtları
Fenvi T919
Disk ve RAM
240 GB SSD - 8 GB DDR3 3000MHZ

clnn

APPRENTICE
9 Şub 2021
65
15
21
1-Üye foruma 1 haftadan uzun süre girmediyse, açtığı konuyu çözüme kendi kavuştursun.
2-Foruma eklenen resim boyutları mümkünse arttırılmalı değilse ekran görüntüsü almanın mümkün olmadığı durumlarda forum dışı resim paylaşımına göz yumulmalı.

Ayrıca gerçekten çok güzel bir site sayenizde 25000 TL’den kurtuldum(aslında böyle bir para yok :)) beni burdan edindiklerim uzun bir süre götürür.

BootLoader
OpenCore
Laptop Modeli
N550JK
Anakart Modeli
Anakartı bilmiyorum donanım bilgilerindede net bir bilgi yok malesef.
İşlemci Modeli
4700HQ
Grafik Kartı
HD 4600, 850 M
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Laptopa gömülü olan intel wifi/Benim elimde harici olan Asus USB-N14(Ancak hackintosh üstünde çalıştıramadım)
Disk ve RAM
500GB SSD, 1.5 TB HDD, 12 GB RAM
  • Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
2-Foruma eklenen resim boyutları mümkünse arttırılmalı değilse ekran görüntüsü almanın mümkün olmadığı durumlarda forum dışı resim paylaşımına göz yumulmalı.
Biz nasıl ki moderatorler olarak paylaştığımız resim boyutlarını ayarlayıp paylaşıyorsak, herkesin de bunu yapabileceğinden eminiz.
1-Üye foruma 1 haftadan uzun süre girmediyse, açtığı konuyu çözüme kendi kavuştursun.
Bir hafta sonra da girse konusu orada. Zira konusu zaten cevaplanmış oluyor. Konusuna baksın, verilen metotu uygulasın yeter.
Ayrıca gerçekten çok güzel bir site sayenizde 25000 TL’den kurtuldum(aslında böyle bir para yok :)) beni burdan edindiklerim uzun bir süre götürür.
Güle güle kullan.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Ekremx

PADAVAN
2 Nis 2020
118
52
151
Mobil girişte google reklamlarının çıkmasa daha güzel olur..web sürümlerinde tmm ama mobilde siteyi istediğimiz gibi gezemiyoruz....

BootLoader
Opencore 0.7.3
Anakart Modeli
asus prime b450m-a ii
İşlemci Modeli
AMD Ryzen 5600X
Grafik Kartı
RX 5500 XT 4G EVO 4 GB 128 Bit GDDR6
Ses Kartı Modeli
Realtek Audio Driver
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8168H/8111H