osxinfo.net hakkındaki öneri ve görüşlerinizi paylaşın

fatalpunch

APPRENTICE
31 Mar 2020
1
0
1
Wuhan, Hubei Ehaleti
Herşey iyi hoş ama @margarin hesabımla yanlış yere başlık açtım diye 2 ay ban yedim. Hala anlamış değilim. Ban yememe değil de sürenin iki ay olmasına şaşırıyorum. Yedek hesap açtım diye inşallah bir yıl daha ban yemem. Sorunumu açıklamak için mecburi yedek hesap açtım. @montezuma
 

cos00kun

APPRENTICE
24 Mar 2020
32
7
21
Selamlar..
Uzun yıllardan sonra Hackintosh ve Mac dünyasını merak ettim ve son 1 veya 2 haftadır bu konu ilgimi çekmeye başladı. Aranıza yeni katılmış biri olarak öncelikle doyurucu içerik nedeniyle tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hiç eline Mac bilgisayar almamış ve Hackintosh bilgisi olmadan, buradaki bilgilerle Catalina sürümünü bilgisayarıma kurmayı başardım. Şimdi sıra çalışmayan wi-fi ve Ses problemlerini çözmeye geldi.
Bu kadar uzun bir girişten sonra yeni bir eleman olarak gelelim naçizane görüşlerime; Tüm bu yazdığım yorumların bir aceminin yazdığı yorumlar olacağını affınıza sığınarak tekrar hatırlatmak isterim ;)

* Konular çok açıklayıcı ve aydınlatıcı ancak ilk defa kurulum yapacak acemi bir kullanıcıya göre çok dağınık halde duruyor. Örneğin anlatılar arasında sürekli oradan oraya link şeklinde yönlendirmeler sanki bu konuların içinde bazen kaybolmaya gidebiliyor. "Peki kardeşim ne yapalım bunca bilgi var burda" diyor olabilirsiniz inanın ben de tam olarak bilmiyorum ama hani belki aşağıda yazdığım konularda başlangıç düzeyi bir eğitim bize yardımcı olabilir.

* Bence Mac OS dosya sistemi ve dosya yapısıyla ilgili başlangıç seviyesinde bir yazı veya video hani Windows kullanıp hayatında hiç Mac kullanmamış birileri için çok iyi olacak kanaatindeyim. Böylece Mount etmek, Clover bootloader nerden ve neden çalışır, masaüstün de her gördüğünüz klasör aslında klasör olmayabilir ve bu bir "Disk" olabilir, Kext, Dosya uzantıları, Hangi dosya uzantıları otomatik olarak hangi program tarafından çalıştırılır v.s. gibi konularda Windowstaki karşılıklarıyla bu anlatım veya eğitim çok aydınlatıcı olmaya yardımcı olacaktır.

Umarım tüm yazdıklarımın sadece iyi bir dilek olduğunu anlatabilmişimdir.👃
kalın sağlıcakla.. Saygılar.. Sevgiler...
 
Laptop Modeli
Laptop
Anakart Modeli
Lenovo B50-70 Intel Lynx Point-Lp
İşlemci Modeli
Intel Core i5-4210U
Grafik Kartı
1- Intel HD Graphics 4400 (Haswell-U GT2 Integrated Graphics ) 2-AMD Radeon R5 M230 (Sun LE)
Ses Kartı Modeli
Intel Lynx Point-LP - High Definition Audio Controller, RealTek Codec
Ağ Aygıtları
Del DW1830 Broadcom BCM15700A02 802.11ac Wireless Network (Eskisi!!= RealTek RTL8168/8111 PCI-E Ethernet )
Disk ve RAM
250 GB Samsung SSD , 8 GB PC3-12800 DDR3 SDRAM

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler