1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

VoodooI2 ile Touchpad Tanıtmak (Uygulamalı Rehber)

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda Ediko tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Sizin sistemde;
    yEIcVeTeYgGp6OQ6MlZCabP2QZN4l5fC.png

görüldüğü üzere touchpad var bence bu yamayı uygulayabileceğini düşünüyorum.
    Ancak donanım uyumluluğunu kontrol için birde IORegstryExplorer programından arama bölümüne I2c yazarak çıkan ekrandan aşağıdaki kodlara benzer bir şeyler bularak kontrol edin.

yEIcVeTeYgGp6OQ6MlZCabP2QZN4l5fC.png

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #11 Ediko, 27 Şubat 2018
    Son düzenleme: 27 Şubat 2018
  2. cqWXtXr8qhPOO4nxQGXw87-NuKb31srg.png
    ben dsdt dosyamı yamaladım ve böyle bir ekran ile karşılaştım seve dedim sonra config dosyası değiştirilsinmi dedi ben de evet dedim ama yamalama işlemi olmadı Voodool2 ETPD gözükmüyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. 1. Yamaladığın DSDT dosyasını EFI/Clover/Acpi/patched içine atacaksın.
    2. DSDT name kısmına DSDT.aml yazacaksın.
    3. Eğer başka SSDT dosyaların varsa onlarıda "sort order" kısmına sıra ile yazacaksın.

"Voodool2 ETPD gözükmüyor." derken tam olarak neyi kastediyorsun, daha ayrıntılı bilgi vermen gerekiyor.

4. Yani yamaladığım DSDT dosyası olmadığından Voodool2 ETPD gözükmüyor yine denedim fakat olmadı. jn0N_F5A3N8UIhG3tpnK411E5j4sU8xE.png
    Sizin dediğiniz gibi .aml ekledim fakat sonra kayboldu o yazı

5. Windows üzerinden Bios Aygıt Adı'nı tespit edebildin mi.

DSDT dosyanı ve Config dosyanı paylaş.

6. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  7. Şu halde sistem dosyanı I2c yaması yapılmış vaziyette mi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Hocam bu islem tam olarak ne ise yarıyor bilgisayarda touchpadler zaten normal mouse gibi çalışıyor bu çoklu parmak kullanımlarını etkinlestirmek için mi misal bu islemleri yaptıktan sonra 3 parmakla tasıma ve seçme islemlerini yapabilecekmiyim

9. Hackintosh un touchpad’i görmesini sağlıyor. Bazı donanımlarda ise Trackpad olarak görmesini sağlıyor. Tabi bunu deneyimlemeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rehberde belirtilen 3. maddedeki yamaları yaptınız mı?

10. Merhaba,
    bir noktaya kadar rehberinizdeki yamayı yapmaya çalıştım ve yaptım da.

touchpad tanıdı, ancak multi parmak çalışmıyor.
    Birde dokunmatik ekran çalışmıyor.

Cihaz kimliklerini çıkardım, kodlar bölümüne geldim ama orada takıldım.
    Aşağıdaki resimlere göre nereye ne yazmam lazım yardımcı olurmusun ?

Anladığım kadarı ile SHUB benim TouchPad, TPL1 ise dokunmatik ekranım.

TPL1 - 1f = 31 ondalık rakamı.
    SHUB - 45 = 69 ondalık rakamı.

Bu aşamadan sonra ne yapmam gerekiyor ?

0LBULBa-ubxoKK9Wan_rc_lFQhiK9GLL.png
    0LBULBa-ubxoKK9Wan_rc_lFQhiK9GLL.png

0LBULBa-ubxoKK9Wan_rc_lFQhiK9GLL.jpeg

Yükleniyor...
Yükleniyor...