macOS Mojave 10.14.5 AMD & Intel Kurulum İmajı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ainal

APPRENTICE
27 Eki 2017
66
7
21
24
Halihazırda kullandığım high sierra yı direk app store üzerinden güncellesem bir sorun yaşar mıyım sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum da.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,594
4,204
4,351
Halihazırda kullandığım high sierra yı direk app store üzerinden güncellesem bir sorun yaşar mıyım sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum da.
Diskin MBR formatlı ise sorun yaşarsın. O yüzden imajı indirip bununla kurulum ekranına gelip diskini formatlamadan direk kuruluma geç. Bunu yapmadan önce sisteminin yedeğini mutlaka al.

Son düzenleme:

perisanoglu

APPRENTICE
16 Eyl 2018
6
0
0
48
Hocam ellerine sağlık. Sorunsuz kurulum yaptım. Her şey harika olmuş. Clover boot ekranında mojave logosunu almıyor. Bunun bir ayarı varım yada mojave de böylemi olacak.

Mystic

APPRENTICE
27 Eyl 2018
2
0
0
28
2 adet samsung sdd diskim RAID 0 modunda olduğu için malesef kurulum ekranında bi türlü paragonla oluşturduğum ek bölümü, sisteme gösteremedim. AHCI moduna alıncada windows yalan oluyor. ya RAID 0 dan vazgeçicem yada macos sevdasından :) macos ağır basıyor ilerde çözülürse bu sıkıntı denerim tekrar.

tikizer001

APPRENTICE
7 May 2017
30
2
21
Merhaba,

Aşağıda sistem bilgileri belirtilen notebook bilgisayarı High Sierra olarak kullanıyorum bu bilgiler yeterlimi bilmiyorum ama Mojave işletim sistemini destekler mi ?

SİSTEM BİLGİLERİ;
Notebook - HP PROBOOK 6470B
Model Adı: MacBook Pro
Model Tanıtıcısı: MacBookPro9,2
İşlemci Adı: Intel Core i5
İşlemci Hızı: 2,59 GHz
işlemci Sayısı: 1
Çekirdek Sayısı: 2
L2 Önbellek: 256 KB
L3 Önbellek: 3 MB
Bellek: 8 GB

Yonga: Intel HD Graphics 4000
Tür: GPU
Yol: Yerleşik
VRAM: 1536 MB
Satıcı: Intel
Aygıt Kimliği: 0x0166
Revizyon Kimliği: 0x0009

DISC - 240 SSD
Dosya Sistemi: Günlüklü HFS+
BSD Adı: disk0s2
Disk Bölümü UUID’si: 4EB67B36-A273-396E-B02A-71A49F1D775F

WERTRE

APPRENTICE
22 Eyl 2018
41
0
0
20
Merhaba,

Aşağıda sistem bilgileri belirtilen notebook bilgisayarı High Sierra olarak kullanıyorum bu bilgiler yeterlimi bilmiyorum ama Mojave işletim sistemini destekler mi ?

SİSTEM BİLGİLERİ;
Notebook - HP PROBOOK 6470B
Model Adı: MacBook Pro
Model Tanıtıcısı: MacBookPro9,2
İşlemci Adı: Intel Core i5
İşlemci Hızı: 2,59 GHz
işlemci Sayısı: 1
Çekirdek Sayısı: 2
L2 Önbellek: 256 KB
L3 Önbellek: 3 MB
Bellek: 8 GB

Yonga: Intel HD Graphics 4000
Tür: GPU
Yol: Yerleşik
VRAM: 1536 MB
Satıcı: Intel
Aygıt Kimliği: 0x0166
Revizyon Kimliği: 0x0009

DISC - 240 SSD
Dosya Sistemi: Günlüklü HFS+
BSD Adı: disk0s2
Disk Bölümü UUID’si: 4EB67B36-A273-396E-B02A-71A49F1D775F
Destekleyeceğini Düşünmekteyim

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15 Haz 2017
256
62
251
High Sierra sürümünde wifi kartım desteklenmediğinden ve çalıştıramadığım için Sierra yüklemiştim. Acaba Mojave nasıl olur bilemedim. Yüklemeye korkuyorum. GPT formatlı bir sistem kullanıyorum. Keşke tak çalıştır bir işletim sistemi olarak deneyebilsek :) Neyse bu hafta okul başlayacağı için bir maceraya atılamam :) Yarıyıl tatilinde bir deneme yaparız Mojave ile :)

HEISENBERG

APPRENTICE
21 Kas 2017
28
3
0
22
@montezuma

Dell inspiron 15 5559 bilgisayarım .intel core i5 6200u, 500 gb hdd , intel HD 520 ve amd radeon r5 m335 . MOJAVE desteklermi yada desteklemesi için ne yapmam lazım, bazı kextleri silmek yada config dosyasını düzenlemek işe yararmı?

FSahin

APPRENTICE
3 Tem 2017
62
27
21
28
(security policy loaded: Safety net for time machine) yazısında kalıyor hocam ne yapmalıyım sizce
cpus=1 ekleyip o şekilde dener misiniz?

@montezuma

Dell inspiron 15 5559 bilgisayarım .intel core i5 6200u, 500 gb hdd , intel HD 520 ve amd radeon r5 m335 . MOJAVE desteklermi yada desteklemesi için ne yapmam lazım, bazı kextleri silmek yada config dosyasını düzenlemek işe yararmı?
Amd ekran kartı çalışır mı bilmiyorum ancak, genel olarak laptop destekliyor. Bende i3'ün 6.nesili mevcut ve çalıştırıyor ancak wifi + bluetooth çalışmayabilir.

• Like
Tepkiler: gradon1993

gradon1993

APPRENTICE
4 Ara 2017
10
0
0
26
Balıkesir/Ayvalık
Her şeyi yaptım kurdum fakat şöyle bir açıklama yapayım ; ben windows pc mi ssd üzerinden kullanıyorum diğer HDD boş bir şekilde duruyor .onun içine kurulumunu yaptım usb siz boot etmek için adımları izledim driver benzeri o dosyaları attım lakin usb siz boot işlemini gerçekleştiremedim bir türlü yarım günümü verdim abartısız söylüyorum :D NOT: Ne ethernet ne wifi ne ses usbler hariç hiçbiri çalışmıyordu nerede yanlış yaptım bi açıklarmısınız yada benim gibi kurulum yapan var mı ????

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,594
4,204
4,351
Her şeyi yaptım kurdum fakat şöyle bir açıklama yapayım ; ben windows pc mi ssd üzerinden kullanıyorum diğer HDD boş bir şekilde duruyor .onun içine kurulumunu yaptım usb siz boot etmek için adımları izledim driver benzeri o dosyaları attım lakin usb siz boot işlemini gerçekleştiremedim bir türlü yarım günümü verdim abartısız söylüyorum :D NOT: Ne ethernet ne wifi ne ses usbler hariç hiçbiri çalışmıyordu nerede yanlış yaptım bi açıklarmısınız yada benim gibi kurulum yapan var mı ????
Sistem bilgilerinle konu açmalısın.

OsmanKovan123

APPRENTICE
10 Nis 2018
23
10
21
17
Şu anda bende GTX 1050 Ti var hocam. Şu anda da sürücüsü yok diye biliyorum (Mojave'ye). Şu anda kurulumu yapmadım, Hala High Sierra'dayım. Sadece sorum şu : GTX 1050 Ti'yı kullanabilmek için NVIDIA Web Driver'i mi beklemem gerekir yada şu anda Web Driver çıkana kadar GTX 1050 Ti'yi geçici olarak (Web Driver çıkana kadar) çalıştırabilecek bir yol var mı?

blu3r

APPRENTICE
16 Şub 2018
20
0
0
23
Konuları karıştırdım. Pardon. Dualbot güncelleme için hazırladığımız Mojave imajı kullanabilirsin. Betik her zamanki gibi sadece mevcut kurulu olan sürümün üzerine destek veriyor. Yani Mojave yüklü ise bunun dev sürümü, yada public beta sürümüne.
  • Yeni imaj ile mevcut sistem üzerine kurulum yapabilirsiniz. Yani High Sierra üzerine güncelleme yapabilirsiniz.
    (Bunu yapmadan önce imaj içine kendi config, kext, dsdt vs dosyalarınızı mutlaka koyun ve sisteminizin yedeğini alın)
peki bu işlemi nasıl yapabileceğim konusunda rehber tarzı birşey varmı

perisanoglu

APPRENTICE
16 Eyl 2018
6
0
0
48
Şu anda bende GTX 1050 Ti var hocam. Şu anda da sürücüsü yok diye biliyorum (Mojave'ye). Şu anda kurulumu yapmadım, Hala High Sierra'dayım. Sadece sorum şu : GTX 1050 Ti'yı kullanabilmek için NVIDIA Web Driver'i mi beklemem gerekir yada şu anda Web Driver çıkana kadar GTX 1050 Ti'yi geçici olarak (Web Driver çıkana kadar) çalıştırabilecek bir yol var mı?
Bende de nvidia kartı var ve web driver çıkmasını bekliyorum. Bildiğim kadarı ile henüz çıkmadı. High Sierrada kullandığın efi içindeki clover/kext yolunda nvidia kexti var. onun yedeğini al. Kurulumu yaptıktan sonra clover düzenleme aracından system parameters yolundan nvidia web ayarını aktif edin. boot ayarlarından yada config dosyanızı text edit ile açarak nv_disable=1 komutunu silin. ben bu yolla nvidia kartımı aktif ettim. Yada sierradaki clover dosyanızı mojave de de kullanabilirsin. Yani benim sistemimde sorunsuz çalıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...