macOS Mojave 10.14.5 AMD & Intel Kurulum İmajı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aufuk1

PADAVAN
30 Eki 2017
191
34
221
48
Bendeki 9470m üzerine mojave yükleyip hotpach yapsam çalışır mı acaba. sierra, high sierra, denedim olmadı, gıcık oldum :))

emresamna

APPRENTICE
27 Şub 2018
63
4
0
24
Daha önce HS kurmayı denemiştim sorun yaşamıstım ve sierra sürümünü kurunca sorunsuz kurulum yapmıştım acaba mojave sistemime uygun olur mu ? Teşekkürler.

LAPTOP
Intel Core i5-4200M
Intel HD Graphics 4600
2 GB DDR3 NVIDIA GeForce GT840M
8+4 GB Crucial CL11 1600 Mhz

Dr.Aequitas

APPRENTICE
28 Eyl 2017
78
17
21
İzmir
Daha önce HS kurmayı denemiştim sorun yaşamıstım ve sierra sürümünü kurunca sorunsuz kurulum yapmıştım acaba mojave sistemime uygun olur mu ? Teşekkürler.

LAPTOP
Intel Core i5-4200M
Intel HD Graphics 4600
Daha önce kurulum yaptıysan bunda da sorunsuz yapabilirsin. DSDT ve SSDT yamaları ile harici ekran kartını devre dışı bırakman lazım. Bir de rutin ses kartı, ethernet/wifi/BT sürücülerini yüklemen lazım. Hiçbirinde sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum.

• Like
Tepkiler: emresamna

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
18 Nis 2017
1,630
559
0
İstanbul

LAPTOP
Intel Core i5-4200M
Intel HD Graphics 4600
Sierra'ya zarar vermeden, Farklı bir diske kurulum yapmayı deneyebilirsin
Ki sorun çıkarmaması gerekir ama kext & yamaların sağlıklı yapılması gerekir.
Sistemin Sierra'da stabil ise, mojave için bir kaç ay daha bekleyebilirsin ya da mojave'yi farklı diske kurarak deneyebilirsin

emresamna

APPRENTICE
27 Şub 2018
63
4
0
24
Sierra'ya zarar vermeden, Farklı bir diske kurulum yapmayı deneyebilirsin
Ki sorun çıkarmaması gerekir ama kext & yamaların sağlıklı yapılması gerekir.
Sistemin Sierra'da stabil ise, mojave için bir kaç ay daha bekleyebilirsin ya da mojave'yi farklı diske kurarak deneyebilirsin
pek stabil çalıştığını da söylemek doğru olmaz bazı durumlarda ağır çalışıyor. Teşekkür Ederim.

emrahaltas

APPRENTICE
30 Mar 2018
11
1
21
35
Selam Arkadaşlar,

Mojave kurulumunu dün denedim yükleme ekranına kadar sorunsuz geliyor kurulum sırasında 2 dakikalık kısmı 1 saatte zor tamamladı. Bunun sebebi config dosyası olabilir mi?

enst

APPRENTICE
17 Kas 2017
50
8
21
34
Benze biraz daha zaman geçmeli ve yamalar entegre edilmiş oturmuş kextler ile eski yeni sistemlere daha uygun bir hale gelince kurulmalı.

ZephyrOne

APPRENTICE
3 Eki 2018
5
0
1
22
Merhaba sistemim uyumludu mudur acaba. Forumda çok yeni kext config clover hiç anlamıyorum maalesef.
Anakart: PEGATRON IPXSB-H61
IŞLEMCİ: INTEL PENTIUM G840
RAM:4 GB DDR3 1333 MHz Ram
EKRAN KARTI:AMD Radeon HD6350 64 BİT Ekran Kartı
HDD:500 GB HDD 7200 RPM Harddisk

Dorukkuzey

APPRENTICE
12 Kas 2017
63
3
21
39
Elinize sağlık hocam. İmajı indirdim fakat bir türlü kuruluma geçemiyorum. Clover ekranı açılmıyor siyah ekranda takılıyor. Farklı Usb portları kullandım fakat sonuç aynı.

Dr.Aequitas

APPRENTICE
28 Eyl 2017
78
17
21
İzmir
Eğer bios ayarlarını da ilk mesajda belirtilen şekilde değiştirdiğini düşünüyorsan, buna rağmen clover ekranı gelmiyorsa sistem özelliklerinle birlikte yeni başlık açman gerekir. Sorunun muhtemelen bios boot seçenekleri ile ilgili.

Dorukkuzey

APPRENTICE
12 Kas 2017
63
3
21
39
Eğer bios ayarlarını da ilk mesajda belirtilen şekilde değiştirdiğini düşünüyorsan, buna rağmen clover ekranı gelmiyorsa sistem özelliklerinle birlikte yeni başlık açman gerekir. Sorunun muhtemelen bios boot seçenekleri ile ilgili.
Teşekkür ettim kardeşim. Sistem biosu eski yani seçenekler kısıtlı fakat üzerinde şuan Mavericks kurulu. High Sierra Usb İmajında da kurulum ekranına gelebiliyorum. O zaman dediğiniz gibi yeni başlık altında devam etmeliyim.

ciftkazmali

APPRENTICE
5 Eki 2018
6
0
0
40
asus rampage iv extreme intel 4820k işlemci nvidia 1060 ekran kartı 250 gb adata ssd 8 gb 1333 tek slot ram ne sierra nede mojave yükleyebiliyorum hiç kurulum ekranı gelmiyor

fresky

APPRENTICE
22 May 2018
60
12
0
24
Hocam merhabalar;
herseyini kurdum tanıttırdım sadece ekran kartının ramini düşük gösteriyor ve bundan dolayı bazı hareketli görüntülerin gösteriminde sıkıntılar yaşıyorum.
ne yapmamı tavsiye edersiniz? normalde 1 gb olması gerekiyor hs kurduğumda falan direk tanırdı
oS9syawphR2fw2VrkiMG_S3lpNjfPCYf.png

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,594
4,204
4,351
Hocam merhabalar;
herseyini kurdum tanıttırdım sadece ekran kartının ramini düşük gösteriyor ve bundan dolayı bazı hareketli görüntülerin gösteriminde sıkıntılar yaşıyorum.
ne yapmamı tavsiye edersiniz? normalde 1 gb olması gerekiyor hs kurduğumda falan direk tanırdı
AMD 6000 serisi Mojave ile artık desteklenmiyor. High Sierra kurmalısın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...